אנשים ואופנה: שחף סגל עוזבת

|
אלסנדרו מחמוד, גליה להב שמלות כלה גאלה קיץ 2019, אליס בארץ הפלאות, צילום יחצ - 2

החתונה של נטע אלחמיסטר, האירוויזיון של גילי אלגבי, וגם: לינור אברג׳יל, דילן פריאנטי, אלסנדרו מחמוד, רותם סלע וגליה להב. אפי אליסי. טור חדש

אפי אליסיעורך אחראי

 

1. תעשו לי לייק, ז׳תומרת כסף

מארק צוקרברג עובר תקופה קשה. הכיסא שלו רועד. הגולם שיצר קם על הופכו. האיש הזה השולט על הפוליטיקה והתקשורת העולמית, אחראי במידה רבה על גורלם של מיליארד אנשים או יותר. בימים האחרונים הודיע שפייסבוק תשנה פניה (בעיקר למזער את נזקי הפרטיות שהופרו על ידי פייסבוק) ועלו קולות שאיימו להפוך את הסדר העולמי הנשלט על ידי איסטגרם והסטורי.

ביקורת רבה נשמעה כלפי פרוייקט השואה: ״הסטורי של אווה״. אני מאלו שאהבו. ראיתי בזה מנוף חינוכי משמעותי ואבן דרך בתחום ההסברה. מהלך מבריק שטומן בתוכו אפשרויות מחדשות. תעשיית האופנה בארץ ובעולם נשלטת על ידי אינסטגרם. אינסטגרם מתעתע. הכסף קונה הכל. עוקבים, לייקים, תגובות.

רוצים שינוי?

מתעתע במפרסמים, ביחצני אופנה, בילדים, בילדות בכולנו. הבשורה היא שלא נראה יותר את מספר הלייקים של תמונות, עשויה לשנות סדרי עולם. (מדובר בפיילוט שינוסה בקנדה. סביר להניח שישאר בגדר פיילוט) קריירות יחמקו באחת. תחשבו שנטע אלחמיסטר (שמתחתנת החודש, אגב מזל טוב) מעלה תמונה ואין בה לייקים.

תרבות הלייקים הפכה לזירה העיסקית. יש לה השלכות נוספות. מקור הלייק הוא בפירגון. אנשים רבים נקלעו למשברים נפשיים כשלא זכו ללייקים הנכספים. דיכאון הלייקים.

נטע אלחמיסטר, אירוקה, משקפי שמש קול ריי 199 שח צילום יונתן וייצמן, Shopping ,Fashion ,Trends, Fashion Magazine, אופנה, מגזין אופנה ישראלי, מגזין אופנה, חדשות אופנה, חדשות יופי, כתבות אופנה, אופנה ישראלית, עיצוב אופנה, צילום אופנה, הפקות אופנה, איפור, טרנדים, שיער, ביוטיאו
מזל טוב. נטע אלחמיסטר ל׳אירוקה. צילום: יונתן ויצמן

 

2. האמזונאס, סרט אימה

נועה רוזן, מעצבת מוצר מוכשרת ואוטודידקטית, העלתה בדף הפייסבוק שלה פוסט המספר על זרם הזמנות היסטרי של מוצריה המגניבים מאמזון ישראל. עבור רוזן זה משמח.

אחרים קיבלו את הידיעה שאמזון מקימה שלוחה ישראלית בעצב רע, שלא לומר חרדה קיומית. ראו זאת בעיקר בצניחת מניות של מותגי אופנה רבים ברגע שהידיעה פורסמה. הידעתם שהישראלים קונים באינטרנט במיליארדי דולרים? תעשיית האופנה הישראלית במשבר ענק. הדוחות הכספיים של המותגים בצניחה.

מרכז קניות מפלצתי

בקניונים כבר מתגעגעים ליום בחירות נוסף. העתיד עוד יותר עגום. לצרכן הישראלי, או נכון יותר לומר מגהצת האשראי, חלק גדול בהרגלי הצריכה של אופנה. באופן אישי פחות כואב לי על מותגים בינלאומיים. המעצבים הישראלים הם החשובים. לאייטם העליון יש קשר לא מבוטל למחול השדים המטורף. שם הפכה (אינסטגרם) הזירה למרכז קניות מפלצתי.

בכל מקרה: מקנזי בזוס היא המרוויחה הגדולה של השנה כשעשתה אקזיט של מיליארדים רבים של דולרים מבעלה הבוגדני. ג׳ף בזוס, האיש שהמציא את אמזון. נו טוב. בכל מקרה אין צורך לרחם עליו.

אמזון עושה עלייה. ג'ף ומקנזי בזוס. צילום: אינסטגרם
אמזון עושה עלייה. ג’ף ומקנזי בזוס. צילום: אינסטגרם

 

3. אירוויזיוניסט אני לא

גילי אלגבי המאפר הראשי של האירוויזיון בחסות רבלון צילום דניאל אליסטר
מברוק. גילי אלגבי. המאפר הראשי של האירוויזיון בחסות רבלון. צילום: דניאל אלסטר

ההגמוניה עצרה לרגע. אנסח זאת אחרת: סטודיו האיפור של גילי אלגבי נבחר להוביל את מלאכת הביוטי באירוע ענק בישראל. אירוויזיון 2019 – בשליחות רבלון. אלגבי סטייליסט ומאפר בחסד, ראוי לכל הברכות. הוא החל את דרכו כשהיה בן 17 וטיפס בזכות כשרונו אל המקום בו הוא נמצא.

את מעצב האופנה דילן פריאנטי הכרתי כשעלה לישראל מצרפת יחד עם אישתו מייגן מימון. זו הייתה דריכת הרגל הראשונה שלי בתעשיית האופנה הישראלית. יצרנו יחד שתי הפקות אופנה.

מייגן פרשה כנפיים כסטייליסטית מוכשרת וכבלוגרית אופנה. דילן פנה לעיצוב אופנה. לימודיו בשנקר נקטעו לטובת בית אופנה פריזאי שביקש את שירותיו. השניים שבו ארצה. פריאנטי פתח סטודיו לעיצוב שמלות כלה וזוכה לשבחים רבים על עיצוביו.

בילאל חסאני

בילאל חסאני, נציג צרפת לאירויזיון בחר בדילן כמי שיעצב עבורו את התלבושות. חסאני ממוצא מוסלמי מייצג בעיניי את ההמשכיות של נטע ברזילי. צעיר אמיץ שאינו מפחד להחצין את המגדר שלו ובעיקר הודף באומץ רב איומים מפורשים על חייו. ממשפחת פאריאנטי נמסר כי מלאכת העיצוב והתפירה נמשכה 500 שעות. לא פחות.

בהצלחה לו, לקובי מרימי שלנו ולמי שכנראה ינצח. נציג איטליה, אלסנדרו מחמוד, שמגיע עם שיר נהדר ודי מזכיר בזהותו הנציג הצרפתי. אירוויזיון, הומואים, מוסלמים, רמאדן. אני מת על זה. (אגב רמדן, אנו ב-Fashion Israel לא נתעלם ונייצר סדרת כתבות אופנתיות על אופנה וערביי ישראל).

עוד קצת אירוויזיון: יחצני אופנה גורמים לי להכיר כל יום חשוב בלוח השנה העברי והלועזי. בימים המשמעותיים הם מפציצים בחומרים והמייל עולה על גדותיו. האירוויזיון זכה ליותר מלהוציא חומרים מבנק התמונות שבמשרדי היחצ ומותגי אופנה רבים יצרו אופנת מרצ׳נדייז במיוחד לאירוע זה. ולתפארת אובו טו בה.

בילאל חסאני ודילן פריאנטי צילום פייסבוק
הצרפתים. בילאל חסאני ודילן פריאנטי. צילום: פייסבוק

 

4. יש אישה גדולה מהחיים

בהמשך לאייטם הקודם (לאחרונה עולים קולות רבים של סטרייטים הרוטנים על העובדה שההומואים ניכסו את הדוז פואה לעצמם ומודים שגם להם יש רטט מאן מארי דוד) שמהלל בעיקר דיוות, עולם האופנה הישראלי נאלץ לוותר על אחת כזו לטובת עולם המלונאות (מכה קשה נחתה על תחום זה בעקבות מחשבות שווא על תיירי האירוויזיון. שהיה בה בעיקר תאוות בצע על מחירים מופקעים. התיירים לא נהרו בהמוניהם והמלונאים נותרו עם תאוותם בלבד).

דרך חדשה

שחף סגל, מהנשים החזקות בעולם האופנה הישראלי, עזבה את תפקידה כסמנכ״ל משרד יחצ רוני ארנון המייצג מספר לא מבוטל של מעצבי אופנה ישראלים ומותגי על כמו ״אלון ליבנה״ ו-״שנקר״, לטובת תפקיד כדוברת קולקציית מלונות בוטיק ״בראון״ שעשו שינוי גדול במפת האירוח המלונאי בישראל. סגל השפיעה רבות על הנעשה בתעשיית האופנה.
שימו לב למילים המודגשות. היא אולי עזבה את עולם האופנה, לא בטוח שהוא עזב אותה. (מהיכרות: רוני ארנון אישה מקסימה וסגל עוברת לידיים לא פחות טובות. ליאון אביגד הוא אחלה בן אדם). אני אוהב אנשים שמגלים אומץ והולכים מהמקום הבטוח אל הלא נודע כדי לחוות חיים מלאים.
שחפית, בהצלחה בדרך החדשה.

שחף סגל צילום פייסבוק
חזקה מהרוח. שחף סגל. צילום: פייסבוק

 

5. גליה מפליאה

מעצבת האופנה גליה להב מצליחה מאוד ברמה הבינלאומית ומביאה לנו כבוד רב. פגשתי בה כשביקשתי ליצור הפקת חתן כלה כמוה לא עשו בישראל (אם אני לא טועה גם לא עשו אחרי).
הסתובבתי יום שלם עם הדוגמנית היפיפיה (ממוצא ברזילי) נעמי אליאב מסוכנות itm (בלילה כשסיימנו את האיסופים התיישבנו לאכול והילדה היפה אמרה: ״יאללה בוא נדפוק מנה פלאפל״. הורסת) ובחרנו שמלות של אלון ליבנה, ברטה, ענבל דרור, ליז מרטינז ולימור בן יוסף.

חסרת גינונים

גליה להב התגלתה כאישה עממית חסרת גינונים מכל סוג שהוא. את השמלה היא בחרה עבורנו. התמונה שצילם אלעד אדמוני המוכשר עלתה לאינסטגרם עטור העוקבים של להב שהתלהבה עד כדי שביקשה לפגוש אישית את הצלם.
למה אני מספר לכם את כל זה? במחשב שלי שמרתי בתיקייה סדרת צילומים של קולקציית ה״גאלה״ שעיצבה בהשראת הפנטזיה הקסומה ״אליס בארץ הפלאות״, שהציגה להב בשבוע הכלות האחרון בניו יורק. הרגשתי מחוייב לכם הקוראים להנות כמוני מהיצירות הנפלאות.

גליה להב שמלות כלה גאלה קיץ 2019, אליס בארץ הפלאות, צילום יחצ - 4
גליה להב. שמלות כלה ״גאלה״. קיץ 2019, אליס בארץ הפלאות. צילום: יח״צ
גליה להב שמלות כלה גאלה קיץ 2019, אליס בארץ הפלאות, צילום יחצ - 3
גליה להב. שמלות כלה ״גאלה״. קיץ 2019, אליס בארץ הפלאות. צילום: יח״צ
גליה להב שמלות כלה גאלה קיץ 2019, אליס בארץ הפלאות, צילום יחצ - 1
גליה להב. שמלות כלה ״גאלה״. קיץ 2019, אליס בארץ הפלאות. צילום: יח״צ

 

קצר אבל חשוב

הזובור שעשו לרותם סלע היה מכוער, דוחה יותר היה לראות כיצד חבריה הסלבס לא ממש תמכו בה, בטח נמנעו מלהביע דעה. השופט בדימוס עודד אליגון חייב לבקש סליחה מלינור אברג׳יל. ח״כ שלי יחימוביץ כתבה בטוויטר: ״השופט אליגון הוא חתיכת שוביניסט טיפש עם לשון מלוכלכת. לינור אברג׳יל היא אחת הנשים הנערצות ביותר, חלוצה שהקדימה את MeToo ב-20 שנה, נחשפה וחשפה באומץ נדיר אנס נתעב״. כל מילה!

 

 

בצילום: אפי אליסי עורך אתר אופנה אפיפו

אפי אליסי – עורך אחראי
[email protected]
fashionisrael.mag@

 

פורסם בקטגוריה מגזין אופנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *