בצלאל: פרויקט סֶגֶל

|
פרויקט סגל של בצלאל. שרון יערי-1

 

“סֶגֶל*” (Faculty) – התכנית לתואר השני באמנויות (MFA) של בצלאל.
פרויקט אמנותי בשלושה חלקים, בהשתתפות סגל המרצים בבצלאל

 

פרויקט סגל של בצלאל. שרון יערי
שרון יערי. רחוב המלאכה 18, אופקים, 2011

 

מאת: אפי אליסי

פרויקט “סֶגֶל” מבקש לחשוף מוחות יצירתיים וחוקרים המרכיבים את צוות המרצים בתכנית לתואר השני באמנויות (MFA) של בצלאל. כאירוע מתגלגל ומתפתח, יתקיים “סֶגֶל” לאורך השנה בגלריה ומחוץ לה, ויכלול תערוכות, הרצאות, ימי עיון, ערבי שיח ופעילויות שיבקשו להאיר את פעילות המחלקה כגוף החוקר תהליכי התפתחות מתמשכים. “סֶגֶל” ינסה להתחמק מההנחות המקובלות על עשייה אמנותית, פעילות אוצרותית ופעילות מחקרית, וידגיש את מקום הגלריה מעבדה.

“סֶגֶל”, נפתח בתערוכה המציגה עבודות פיסול, ציור, צילום וסקנוגרמה, של האמנים דור גז, מיכל הלפמן, יצחק ליבנה, אלי פטל, גיל מרקו שני ושרון יערי. בנוסף, בתערוכה מוצג פרויקט סייט ספסיפיק של התערבות בחלל פרי יצירתה של הלפמן. במהלך השנה יוצגו עבודות של עילית אזולאי, יוסי ברגר, דודו מזח, משה ניניו, גלעד רטמן ויהודית סספורטס. בחלקו השלישי של הפרויקט תוצג תרומתם של האוצרים והתיאורטיקנים בפקולטה: יצחק בנימיני, רועי ברנד, יעל כדורי, נועם סגל ונירית נלסון.

 

פרויקט סגל של בצלאל. שרון יערי-2
מיכל הלפמן. forgive forget

 

ראש תוכנית “סֶגֶל” בבצלאל, ניקולא טרזי: “אני סבור שמתפקידה של התכנית לתואר שני באמנויות בבצלאל לחקור מושגים כיצירתיות, חתימה, כתיבה (authorship) ועבודה בשדה האמנות החזותית. אני מכוון לכך שהאמנים הלומדים בתכנית ינועו בין עשייה למחקר, בין הסטודיו לעולם שבחוץ. על הסטודנטים לדבר ולכתוב בהרחבה על פעילותם, ועם זאת, ישארו מסתוריים ואניגמטיים. אני מאמין שעליהם להיות בעלי ידע, ובו בזמן בעלי יכולת לנטוש את אותו ידע שצברו בכל זמן נתון, כפי שמדגימה עבודתם של האמנים והתיאורטיקנים, חברי הסגל בפרויקט”.

 

פריוקט סגל של בצלאל. שרון יערי-3
דור גז. מלכת אסתר 1, 2014, סקנוגרמה (1)

 

פתיחת התערוכה מצייינת גם את פתיחתה המחודשת של הגלריה בסלמה 60, שתיקרא מעתה על שמה של מרים ניסנהולץ. ניסנהולץ, ילידת אודיסה (1895), למדה בבצלאל בשנת 1912 והיתה לפורצת דרך באקדמיה.

פרויקט “סֶגֶל” של בצלאל, נתמך על ידי קרן Outset לאמנות עכשווית, התומכת באמנות חדשה.
“סֶגֶל*”, מספרות ימי הביניים: (מן סְגֻלָּה) סגולה, אוצר, תכונה, כישרון; וגם סֶגֶל-חֲבוּרָה, קבוצה נבחרת.סֶגֶל, מהספרות החדשה: (שאול מן הצירוף סגל-חבורה) חֶבֶר, צוות, כלל האנשים העוסקים בסוג פעילות מסוים.
גלריה מרים ניסנהולץ, רח’ סלמה 60, תל אביב, ימים א’-ה’ 12:00-16:00 (או בתיאום מראש).

 

מגזין אופנה של ישראל
מייסד ועורך אחראי: אפי אליסי
אתר: https://www.fashionisrael.co.il/
מייל: [email protected]
אינסטגרם: fashionisraelmagazine
קבוצת האופנה והביוטי שלנו פתוחה לכולם: מגזין אופנה של ישראל
פורסם בקטגוריה אופנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *