בצלאל, שבוע העיצוב הפולני

|
שבוע העיצוב הפולני2015. בצלאל אקדמייה לאמנות-69

אמנות, בצלאל, שבוע העיצוב הפולני

 

שבוע העיצוב הפולני

במחלקה לתקשורת חזותית בצלאל יתקיימו סדרת הרצאות אורח בהשתתפות מעצבים ומאיירים בינלאומיים, כחלק משבוע העיצוב הפולני

שבוע העיצוב הפולני2015. בצלאל אקדמייה לאמנות-5
עבודות של אדגר בק. שבוע העיצוב הפולני, בצלאל

מאת מערכת המגזין

"שבוע העיצוב הפולני" יתקיים בסוף החודש, בין ה-27-30 באפריל, במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, ויארח חמישה מעצבים מהשורה הראשונה, המובילים את הדור הצעיר של המעצבים בפולין, וזוכים להכרה בינלאומית. ביום רביעי ה – 29 באפריל, יעניקו אורחי המחלקה סדרת הרצאות – פתוחה לקהל הרחב – ויציגו את תפיסתם הייחודית כפי שהיא באה לידי ביטוי בעבודתם בתחומי הטיפוגרפיה, האיור, המיתוג והמו"לות.

אדגר בק (Edgar Bak), פאולינה מטושאק (Paulina Matusiak), אלכסנדרה נייפסוי (Aleksandra Niepsuj), ארתור פרנקובסקי (Artur Frankowski), ואגתה נוביצקה (Agata Nowicka) – ינחו סדנאות לסטודנטים משנה ג' במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, ויעניקו למשתתפים הזדמנות בלתי אמצעית להיחשף לעיצוב פולני עכשווי. תוצרים נבחרים משבוע זה, יוצגו בתערוכה מיוחדת שתיפתח בעוד כחודש.

שבוע העיצוב הפולני2015. בצלאל אקדמייה לאמנות-4
עבודה של אלכסנדרה נייפסוי. שבוע העיצוב הפולני, בצלאל

שיתוף הפעולה בין המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל לבין המכון הפולני החל ב"שבוע האוכל הפולני" (נובמבר 2014) במסגרתו עצבו סטודנטים בהנחייתה של רוני לוית כרזות ענק של אינפוגרפיקה שהוצגו בארוע "לחם וזיכרון" של המכון הפולני בשיתוף השף ארז קומרובסקי בחיפה. עדלי סטוק מעצב גרפי ואיש קריאטיב, בוגר המחלקה ומרצה בכיר בה, אחראי על ניהולו של שבוע זה: "השיח התרבותי/אמנותי מתנהל היום עם פולין בעיקרו במישור האמנות. יעל ברתנא למשל, עוסקת בכך בטרילוגיה הפולנית, ואף ייצגה את פולין לפני כמה שנים בביאנלה של וונציה. לרב מתנהל שיח זה בהקשר זה או אחר לזכרון השואה ולהיסטוריה המורכבת שלנו עם העם הפולני. לאחר הצטרפותה של פולין לאיחוד האירופאי ב-2004 נחשף העיצוב הגרפי הפולני לקהלים רחבים יותר, ורבים מהיוצרים הפולנים פועלים בהצלחה גם מחוץ לגבולות ארצם. העיצוב הפולני העכשווי מביא איתו מורשת ארוכת שנים של עיצוב בכלל ועיצוב כרזות בפרט, ונקודת מפגש זו בין שינוי, חדשנות ומסורת מייצרת זירה מעניינת, מעוררת השראה וסקרנות".

שבוע העיצוב הפולני2015. בצלאל אקדמייה לאמנות-61
עבודה של אגתה נוביצקה. שבוע העיצוב הפולני, בצלאל

שבוע העיצוב הפולני מצטרף למסורת של פעילות בינלאומית הנערכת במחלקה. מידי שנה, מתארחים בירושלים מעצבים, מאיירים ואנשי תרבות מובילים מרחבי העולם, שמקיימים סדנאות אמן, הרצאות, פרויקטים משותפים עם אקדמיות בחו"ל, חילופי סטודנטים ומרצים. המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל מקיימת קשרים הדוקים עם הזירה הבינלאומית, ורואה את בוגריה ומרציה כשותפים משמעותיים בזירה הזו. המפגשים הבלתי אמצעיים עם יוצרים זרים מרחיבה את ההשכלה, נקודת המבט והזהות המקצועית והתרבותית של הסטודנטים והמרצים כאחד. במסגרת המפגשים הללו הסטודנטים והמרצים נהנים מאפשרות ליצירת קשרים, והכירות אינטימית עם הדומה והשונה שבעיצוב ואיור זר.

שבוע העיצוב הפולני2015. בצלאל אקדמייה לאמנות-3
עבודה של ארתור פרנקובסקי. שבוע העיצוב הפולני. בצלאל

המכון הפולני בישראל יוזם ותומך במגוון אירועי חינוך ואמנות במטרה להציג בפני הקהל הישראלי את התרבות הפולנית העכשווית. המכון הפולני, שנפתח בישראל בשנת 2000, חבר מאז למוסדות החינוך והתרבות המובילים בישראל לשורה של אירועים ופעילויות מרתקות. המכון יוזם סדנאות, סיורים מקצועיים ומפגשים בין יוצרים ישראלים ופולנים בכדי לאפשר שיח רב-תרבותי ולקרב בין שתי החברות תוך כדי הפרייה הדדית. המכון הפולני מציע קורסים ללימוד השפה הפולנית ומפעיל ספרייה של ספרים וסרטים פולנים.

שבוע העיצוב הפולני2015. בצלאל אקדמייה לאמנות-6
עבודה של פאולינה מטושאק. שבוע העיצוב הפולני-בצלאל

השתתפות בהרצאות פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום
סדרת הרצאות אורח תתקיים ביום רביעי ה – 29/04/2015, 10:00-13:00
אודיטוריום 222, קמפוס הר הצופים, בצלאל, אקדמיה לאמנות ולעיצוב, ירושלים

אמנות, בצלאל, שבוע העיצוב הפולני

פורסם בקטגוריה כללי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות פייסבוק