גיא זוארץ. ארץ הלאדינו

|
גיא זו ארץ-20

האחים גיא ורועי זוארץ נולדו בבית של פיוטים, שירי שבת ולאדינו. השניים מופיעים מזה 300 פעם ברחבי הארץ עם מופע הלאדינו, שירי חזנות ופיוטים מבית אבא. בקרוב יופיעו בערב מיוחד על בימת תיאטרון הבימה יחד עם התזמורת האנדלוסית אשקלון. מחווה אופנתית לשפה שהיא שירה

 

צילום: ניר סלקמן I סטיילינג: אורן דר

עיצוב שיער: ערן ויצמן I איפור: מיכל בלילוס מנוליאו

 

גיא ורועי זוארץ-5
רועי-סריג גולף: זארה, קרדיגן: קסטרו, מעיל: מנגו. גיא-סריג גולף ארמני, חולצה ומכנסיים: H&M, קרדיגן: קסטרו, מעיל: מסימו דוטי: חגורה: רטרו

 

גיא ורועי זוארץ-11
סריג גולף: ארמני, חליפה: H&M, מעיל מסימו דוטי, חגורה: רטרו

 

גיא ורועי זוארץ-10
חליפת 3 חלקים: מסימו דוטי, מעיל: מנגו, חולצה: זארה

 

גיא ורועי זוארץ-4
מכנסיים: נובריש דוג, חולצה ועניבה: מסימו דוטי, ז’קט ואפודה: זארה

 

גיא ורועי זוארץ-8
גיא-חליפה: דרייקורן, אפודה: זארה, חולצה ועניבה: מסימו דוטי, מעיל: מנגו: נעליים: אלדו. רועי-חליפת שלושה חלקים מסימו דוטי, מעיל: מנגו, צעיף וחולצה: זארה, נעליים: קסטרו

 

גיא ורועי זוארץ
סריג גולף: ארמני, חליפה: H&M, מעיל מסימו דוטי, חגורה: רטרו

 

גיא ורועי זוארץ-3
מכנסיים: נובריש דוג, חולצה ועניבה: מסימו דוטי, ז’קט ואפודה: זארה, נעליים: אלדו

 

גיא ורועי זוארץ-9
חליפת 3 חלקים: מסימו דוטי, מעיל: מנגו, חולצה וצעיף: זארה

 

גיא ורועי זוארץ-7
חליפה: דרייקורן, אפודה: זארה, חולצה ועניבה: מסימו דוטי, נעליים: אלדם

הפקה: אפי אליסיההפקה צולמה בתיאטרון הבימה, תודה לדובר ולתיאטרון הבימה

 

לאדינו של בית אבא

מאת אפי אליסי

יצחק נבון עליו השלום, יותר מאשר היה נשיא, איש תרבות ורוח, גם הוא בדומה לאליעזר בן יהודה, היה משמר ומחייה שפה. הוא הביא אל קידמת הבמה את הלאדינו, במה שיהיה לאחד מהמחזמרים המצליחים בתולדות ישראל. “בוסתן ספרדי” בתיאטרון הלאומי הבימה.
ישראל, קיבוץ גלויות של שפות, בה העברית גמעה לתוכה תרבויות רבות שנדמה והולכות ונעלמות.
לאדינו בשבילי, זה הבוריקטוס הקטנים והחמימים שהיתה מכינה מרגלית, חמותה של אחותי. ריח של עונג שבת היה עוטף את הבית. מרגלית, ילידת ירושלים שדיברה ספניולית מבית אמא, היתה עוטפת את הבורקיטוס הקטנים בשירים של לאדינו שעשו אהבה עם ניחוחות המטבח.
כשבישרתי לאמי שאני מצלם הפקה עם האחים גיא ורועי וזוארץ היא התרגשה, קמה מהספה והגישה לי דיסק שהיה לה של האחים זו ארץ: “לאדינו ופיוט מהבית”. אמא גם הזכירה לי שגיא משתתף ב”בוסתן ספרדי”, והכל מלמעלה מתחבר לכדי משהו עגול ושלם.
בעודי מקליד מילים אלו, אני נעטף אהבה. המוזיקה הזו של השניים כמו לי אומרת קח את השיר, תאהב אותו והוא ישיב לך אהבה. השירים והרומנסרות הכל כך יפים האלה מחזירים אותי אל חום הבית, אל חיק המשפחה, אל מפה לבנה ושולחן ערוך של שבת כשהילה גדולה נוסכת בנו מעל.
בימים אלה חוגגים האחים גיא ורועי זו ארץ 300 מופעים עם שירים בלאדינו, רומנסות ופיוטים פיוטי בית הכנסת הספרדי שלמדו מבית הסבים/סבתות. עוד במופע, שירים אהובים מהמחזה “בוסתן ספרדי” ושירי תפילה וחגים המוכרים בכל בית ישראלי ויהודי.

הופעה חגיגית במסגרת פסטיבל הלאדינו ה-3 בתיאטרון הלאומי הבימה: “גיא ורועי זוארץ – לאדינו פיוט מהבית”. עם התזמורת האנדלוסית הים תיכונית אשקלון, בניצוחו של אייל מזיג במוצאי שבת 16 ינואר בשעה 21:00.
כרטיסים: קופת הבימה-03-6295555, מחלקת מכירות-03-5266300, לקבוצות וועדים-מוקד מכירות אוונטים טלפון: 03-5111777 ובאתר: www.eventim.co.il

ניהול אמנותי של הפסטיבל: אלי גרינפלד
הפקת הפסטיבל: התיאטרון הלאומי הבימה

 

 

Efifo – מגזין אופנה של ישראל
מייסד ועורך אחראי: אפי אליסי
מייל: [email protected]
אינסטגרם: efifomagazine
קבוצת האופנה שלנו פתוחה לכולם: https://www.facebook.com/groups/efifo/

 

פורסם בקטגוריה הפקות אופנה