השופט, שנת חורף וטריפו לנצח

|
פסטיבל הסרטים חיפה 2014-1-7

פסטיבל הסרטים הבינלאומי, ה-30 בחיפה, יפתח עם "השופט" (The Judge), סרטו החדש של הבמאי דיוויד דובקין, בכיכובם של רוברט דאוני ג'וניור, ורוברט דובאל, במסגרת הפסטיבל שיערך בסוכות, יתארחו הסרטים הבולטים מפסטיבלי הקולנוע הגדולים: קאן, ברלין, ונציה, וטורונטו. כמו כן יוקרנו סרטים חדשים על פרנסואה טריפו, פייר פאולו פאזוליני, ניק קייב, וויליאם סארויאן ורוברט אלטמן

 

www.fashionisrael.co.il
"יפתח את הפסטיבל. "השופט"

"השופט" (The Judge), יוקרן בבכורה חגיגית בטקס פתיחת פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-30 חיפה. הסרט מביא את סיפורו של האנק פלמר (רוברט דאוני ג'וניור), עורך דין חלקלק משיקגו השב לעיירה בה גדל, כדי להגן על אביו ג'וזף (רוברט דובאל), שופט העיירה, הנחשד ברצח. סרטו החדש של דיוויד דובקין הוא דרמה מרגשת ומורכבת על יחסי משפחה כואבים, חובה ומשקעי העבר. הבמאי, שהחל את דרכו בבימוי סרטוני מוסיקה לאלטון ג'ון, טופאק שקור וסוניק יות', עובד דרך קבע עם הכוכבים הגדולים של הוליווד וזוכה להצלחה מסחרית. "השופט" פתח בימים אלה את פסטיבל טורונטו 2014. – הסרט מוקרן באדיבות סרטי גלובוס גרופ.

www.fashionisrael.co.il
"שנת חורף"

בפסטיבל הסרטים חיפה, ייחשפו לראשונה בישראל הסרטים הבולטים מפסטיבלי הקולנוע הבינלאומיים החשובים , ביניהם: הסרט "שנת חורף"  (Winter Sleep) של הבמאי נורי בילגה ג'יילן, זוכה פרס דקל הזהב בפסטיבל קאן 2014. הסרט "לוויתן" (Leviathan), של הבמאי הרוסי החשוב אנדריי זויאגינצב, זוכה פרס התסריט בפסטיבל קאן 2014. מפסטיבל ונציה השנה מגיעים "מפלה" (The Humbling), של הבמאי האמריקאי בארי לוינסון, עיבוד קולנועי לספר של פיליפ רות' בכיכובו של אל פאצ'ינו והסרט "החתך"( THE CUT), של הבמאי הגרמני/טורקי פאטי אקין על שואת העם הארמני . וסרטו האחרון של הבמאי האיטלקי סבריו קוסטנצה, "לבבות רעבים" (Hungry Hearts) ששני שחקניו, אלבה רורואכר ואדם דרייבר זכו בפרס המשחק בפסטיבל ונציה שננעל זה עתה.
 "העננים של סילס מריה" (Clouds of Sils Maria), סרטו החדש של הבמאי הצרפתי אוליבייה אסיאס  בכיכובן של ג'ולייט בינוש וקריסטן סטיוארט, השתתף בתחרות הרשמית בקאן השנה.
"אי התירס" (Corn Island), סרטו החדש של הבמאי הגיאורגי ג'ורג' אובאשבילי, זוכה הפרס הגדול של פסטיבל קרלובי וארי 2014. "וויפלאש" (Whiplash), סרטו של הבמאי דמיאן שאזל שזכה בפרס חבר השופטים ובפרס חביב הקהל בפסטיבל סאנדאנס 2014. "האל הלבן" (White God), סרטו המרשים של הבמאי ההונגרי קורנל מונדרוצ'ו, זוכה הפרס הגדול במסגרת 'מבט מסוים' בפסטיבל קאן 2014.
"פגישה עיוורת" (Blind Dates), סרטו עטור הפרסים של הבמאי הגיאורגי לבאן קוגושווילי. "אידה" (Ida) של הבמאי הפולני פאבל פאבליקובסקי זוכה פרס פיפרסקי, פסטיבל טורונטו 2013.

www.fashionisrael.co.il
"השבט"

"ניסוי" (Test),סרטו של הבמאי אלכסנדר קוט, הזוכה הגדול של פסטיבל הקולנוע הרוסי קינוטאבר בסוצ'י. "השבט" (The Tribe) ,סרטו הארוך הראשון של הבמאי מירוסלב סלאבושפיטסקי, אחד הסרטים המדוברים של פסטיבלי הקולנוע  השנה, זוכה הפרס הגדול  של  'שבוע המבקרים', בקאן . "כשערב יורד על בוקרשט או מטבוליזם" (When Evening Falls on Bucharest or Metabolism), של הבמאי הרומני קורנליו פרומבויו שזכה להצלחה בפסטיבלים של  לוקארנו וטורונטו.

www.fashionisrael.co.il
"הבגידה"

במסגרת התכנית הבינלאומית לסרטי אנימציה– יוקרן הסרט המרתק "הבגידה" (Cheatin), של הבמאי ביל פלימפטון, מיוצרי האנימציה העצמאיים הבולטים בעולם. התקציב לסרט גויס בשיטת הקיקסטרטר והסרט הוקרן לתשואות המעריצים בעשרות פסטיבלים ברחבי העולם וזכה בפרס חבר השופטים בפסטיבל אנסי ובפרס סרט האנימציה הטוב בפסטיבל גיחון. "אבנים בכיסים שלי" , (Rocks in My pockets), זוכה פרס פיברסקי בקרלובי וארי 2014, סרט הביכורים הארוך של סיגנה באומן, אנימטורית מוערכת שעבדה בסטודיו של פלימפטון. "הילד והעולם"(The Boy and the World ), הסרט הברזילאי שביים אלה אבראו זוכה פרס הסרט הטוב וחביב הקהל בפסטיבל אנסי 2014. והסרט היפיפה "סיפורה של הנסיכה קאגויה" (The Tale of the Princess Kaguya), של הבמאי היפני איסאו טקאהאטה שעבד על הפרויקט במשך שמונה שנים. הסרט השתתף בפסטיבל קאן 2014.

 

www.fashionisrael.co.il
"ז'יל וז'ים"

 

חיפה קלאסיקס 

במלאות 30 שנה למותו של פרנסואה טריפו, תוקרן בפסטיבל מחווה, הכוללת סרט תיעודי חדש "טריפו לנצח" (Truffaut Resurrected) ,של הבמאי אלכסנדר מואה שנחשף זה עתה בוונציה ועותקים חדשים ומשוחזרים של סרטיו הגדולים  "400  המלקות", "ז'יל וז'ים" ו"שתי אנגליות והיבשת". במסגרת מחווה לרוברט אלטמן, יוקרן הסרט התיעודי החדש "אלטמן" (Altman), של הבמאי הקנדי רון מאן, גם הוא נחשף לראשונה בפסטיבל וונציה לצד סרטו המיתולוגי של אלטמן "נשוויל".

www.fashionisrael.co.il
"טריפו לנצח"

במלאות 40 שנה לרציחתו של הבמאי האיטלקי  פייר פאולו פאזוליני, יוקרן בפסטיבל סרטו החדש של אבל פררה "פאזוליני", (Pasolini) בכיכובו של ווילם דפו. הסרט מגיע הישר מן הבכורה העולמית בפסטיבלי ונציה וטורונטו. לצד הסרט תערך בפואייה של אולם רפפורט תערוכת צילומים על פאזוליני של הצלם והדוקומנטאריסט, גדעון בכמן שיחשוף צילומים נדירים מהסטים של סרטי הבמאי.

www.fashionisrael.co.il

עוד יוקרנו ב"חיפה קלאסיקס", עותקים חדשים ומשוחזרים של "שחר" שיצר הבמאי מרסל קרנה  עם המשורר ז'אק פרוור. "צבע הרימונים", אחת מיצירות המופת של המאה ה-20 של הבמאי סרגי פרג'נוב והקלאסיקה הקולנועית "עשרת הדברות", סרטו האחרון של הבמאי ססיל ב. דה מיל.
סינמהארט  במסגרת תכנית הסרטים הבינלאומיים העוסקים במגוון תחומי האמנות השונים, יוקרן הסרט התיעודי,"20,000 יום על פני האדמה" (20,000 Days on Earth), העוקב אחר הקריירה של המוסיקאי ניק קייב. את הסרט ביימו האמנים איאן פורסיית' וג'יין פולארד.

www.fashionisrael.co.il
"20,000 יום על פני האדמה"
www.fashionisrael.co.il
"לילה של יום מפרך"

עותק חדש ומשוחזר של "לילה של יום מפרך" (A Hard Day's Night), הסרט של "החיפושיות" יוקרן  50  שנה אחרי שיצא לאקרנים.
"אמנות ואומנות" (Art and Craft) סרט תיעודי העוקב אחר מארק לנדיס, זייפן יצירות אמנות, המהתל במוזיאונים ובאוצרים ומסרב להרוויח מן היכולת הזו.

www.fashionisrael.co.il
"כך עושות כולן"

"כך עושות כולן" ( Cosi Fan Tutte), הפקת האופרה האחרונה של מוצרט בבית האופרה של מדריד שביים במאי הקולנוע הידוע  מיכאל האנקה.
"ג'ימי: כולם לצדי" (Jimi: All Is by My Side), סרט עלילתי המביא את סיפורו של  הגיטריסט האגדי ג'ימי הנדריקס הצעיר, בשנה מכרעת בהיסטוריה של הרוק'נ'רול (1966-67). את הנדריקס משחק הזמר והראפר אנדרה בנג'מין, המוכר כ"אנדרה 3000" מההרכב "אאוטקאסט". הסרט נכתב ובוים על ידי ג'ון רידלי (התסריטאי זוכה האוסקר של "12 שנים של עבדות").

www.fashionisrael.co.il
"ג'ימי: כולם לצדי"

"סרויאנלנד" (Saroyanland), סרט מסע שערך הסופר הארמני-אמריקאי ויליאם סרויאן בחברתו של עיתונאי טורקי לאנטוליה. התהילה הספרותית של סרויאן דעכה מאז אותו מסע ב-1964, עת שב למחוזות מהם נמלטה משפחתו לפני רצח העם של 1915, כשהטורקים רצחו יותר ממיליון ארמנים.

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה מתקיים בתמיכת המועצה הישראלית לקולנועמשרד התרבות והספורטמשרד התיירות ועיריית חיפה.
הפסטיבל מופק ע"י אתו"ס החברה לאמנות תרבות וספורט חיפה
מנהלת אמנותית:  פנינה בלייר
חוהמ סוכות 9-18 באוקטובר 2014

 

Efifo – מגזין אופנה של ישראל
מייסד ועורך אחראי: אפי אליסי
מייל: [email protected]
אינסטגרם: efifomagazine
קבוצת האופנה שלנו פתוחה לכולם: https://www.facebook.com/groups/efifo/

פורסם בקטגוריה ללא קטגוריה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות פייסבוק