כרמינה בורנה של להקת מחול קמע

|
להקת קמע ביצירה כרמינה בורנה

להקת המחול "קמע" חוזרת לבמה עם "כרמינה בורנה". מוסיקה: קרל אורף, כוריאוגרפיה: תמיר גינץ, תלבושות: רקפת לוי. תאורה: שי יהודאי. רקדני הלהקה: לנה פרייפלד, אלדר אלגרבלי, אונגוס הול, פיטר סטאר, רייצ'ל פרשיה, נטיה צ'יקווידזה, הילה דקל,  לוקאס הרבינג-מולר, עפרי אוד, אריאל איצקוביץ, יעל כהן. 

 

כרמינה בורנה כוריאגרף תמיר גינץ
צילומים: אבשלום לוי

 

מאת: אפי אליסי

"כרמינה בורנה" של "קמע" עלתה לראשונה בשנת 2007, ומאז הוצגה היצירה בכל רחבי העולם. בימים אלה יוצאים חברי הלהקה יחד עם נבחרת בינלאומית של רקדנים וירטואוזים, להופעות בפסטיבלים נחשבים בפולין ורומניה.
תמיר גינץ, הכוריאוגרף והמנהל האמנותי של "קמע", מציע פרשנות חדשה, תוססת ועכשווית ל"כרמינה בורנה" של קרל אורף. בעבודתו של גינץ משתלבים זוגיות, חיזור, נעורים מחזות אירוטיים. ומה שמתחיל כמשחקי חיזור, מתפתח במקביל ליצירה המוזיקלית, לשיאים של פורקן, חופש, ואהבה רוחנית. את הגשמיות נותנים הדמויות תוך שהן חושפות את הזהות הייחודית לכל אחד מהם.

"כרמינה בורנה" היא קנטטה שחיבר קרל אורף בשנים 1935-6. הקנטטה מבוססת על 24 שירים מתוך קובץ ייחודי של דברי שירה מתקופת ימי הביניים בשם זה. הפרוש המילולי של השם הוא "שירי בוירן", השם מתייחס למנזר בנדיקטבויירן, שם נמצא כתב היד המקורי. "כרמינה בורנה" עוסקת במגוון רחב של נושאים: גורלות, הפכפכות החיים, תאווה, תענוגות, הימורים, אושר, יגון ושמחה.

 

כרמינה בורנה, לקת קמע באר שבע

 

מוסיקה: קרל אורף, כוריאוגרפיה: תמיר גינץ, תלבושות: רקפת לוי. תאורה: שי יהודאי. רקדני הלהקה: לנה פרייפלד, אלדר אלגרבלי, אונגוס הול, פיטר סטאר, רייצ'ל פרשיה, נטיה צ'יקווידזה, הילה דקל,  לוקאס הרבינג-מולר, עפרי אוד, אריאל איצקוביץ, יעל כהן. 

 

יום חמישי, 6.11 בשעה: 21:00 במרכז סוזן דלל. מחיר כרטיס: 140 ש"ח. טל' להזמנת כרטיסים: 03-5105656
יום ראשון ,30.11 בשעה: 20:30 במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע. מחיר כרטיס: 85 ש"ח. לכרטיסים: 08-6266400

 

Efifo – מגזין אופנה של ישראל
מייסד ועורך אחראי: אפי אליסי
מייל: [email protected]
אינסטגרם: efifomagazine
קבוצת האופנה שלנו פתוחה לכולם: https://www.facebook.com/groups/efifo/

 

פורסם בקטגוריה ללא קטגוריה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות פייסבוק