מגדר, זהות מינית, לסביות

|
קרועות-1

קרועות-הרצגה מופע המשלב משחק, שירה והרצאה. המופע עוסק בנשים נשואות לגבר המגלות את העדפתן המינית לנשים בשלב מאוחר של חייהן. בלבטים, בחרדה ובאשמה

מאת מערכת המגזין

קרועות
קרועות. צילום: רעות ברששת

בחודשי הקיץ תעלה בתיאטרון הקובייה בתל אביב הרצגה – מופע המשלב משחק, שירה והרצאה – קרועות. המופע עוסק בנשים נשואות לגבר המגלות את העדפתן המינית לאישה בשלב מאוחר בחייהן, בלבטים, בחרדה ובאשמה המלווים גילויים אלו ובהשפעה של הגילוי על בני המשפחה.
קרועות עוסק בנושא שבדרך כלל לא מקבל ביטוי בעולם התרבות בכלל ועל הבמה בפרט. ההופעה משלבת קטעי משחק המתארים את חווית הנשים העוברות את התהליך, סיפור של ילד שאמא שלו עוברת "הסבה" מינית, שירים שנכתבו על החוויה, וקטעי הרצאה המרחיבים את הרקע והידע התאורטי הקשורים לתופעה. העובדה שהנושא מטופל בכלים רגשיים ורציונאליים כאחד, מוציא את הקהל מן המופע לאחר שעבר חוויה רגשית ומעוררת מחשבה.
המופע קרועות נכתב על ידי שלוש נשים לכל אחת מהן נגיעה אישית עם הנושא. אירית א. נהר – עברה את התהליך בעצמה והקימה פרויקט תמיכה לנשים לסביות נשואות, עירית גידרון – שחקנית ומחזאית שבת משפחה קרובה שלה עברה את התהליך וענת יפרח – כותבת, שרה ומשחקת ועוברת את התהליך בימים אלו ממש.
הטקסט במופע מעלה שאלות הנוגעות לכולם – מכל המגדרים והזהויות: האם זהות מינית היא מולדת? האם אפשר להשתנות? האם אפשר להישאר נשואה לגבר כשאת מתאהבת באישה? האם זו בגידה בבעל? מה מרגישים הילדים? שאלות הנוגעות למבנה המשפחתי, לנאמנות ולחברות במשפחה ובזוגיות, וגבולות היכולת שלנו להכיל את השותפים ואהובים שלנו שהם משתנים
קרועות – הרצגה
14.7,  16.8 בשעה: 21:00 תיאטרון הקובייה, גן מאיר, ת"א
כרטיסים במחיר 50 שקל ליחיד ו-90 שקל לזוג
להשיג במשרדי המרכז הגאה בטלפון 03-5252896 או באיוונטים  *9066 ובאתר: www.eventim.co. il/gaycenter

פורסם בקטגוריה כללי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות פייסבוק