מגזין אופנה ועיצוב: ״טנדו״. אקדמיה בצלאל

|
טנדו-2

מגזין אופנה ועיצוב: זוגיות ואמנות, תערוכת אמנות רב תחומית

התערוכה מתקיימת במסגרת פרויקט גמר במגמת אוצרות בתכנית התואר השני במדיניות ותיאורה של האמנויות באקדמיה בצלאל

 

טנדו-1
מאיה ישראל, דיוקן משפחתי, טנדו בצלאל, צילום יעקב ישראל

 

מאת מערכת Efifo

אוצרת: אביטל נאור וכסלר, מנחים: יגאל צלמונה ורועי ברנד
פתיחה: יום חמישי 10/9 בשעה 20:30, נעילה: 6/10 בשעה 12.00
אמנים משתתפים: אפי ואמיר, מרגו גראן ויערה ברקן, מאיה אטון ואייל יהודה, מאיה ויעקב ישראל, לידיה מלטין ונועם כוזר, מיה ופורת סלומון, רננה ויוני שלמון, “סלה-מנקה”: לאה מאואס ודייגו רוטמן, פסי וראובי קומר

הגלריה המרכזית, בית הנסן, רח’ גדליהו אלון 14, ירושלים
א’-ה’ – 10:00-18:00, ו’ 10:00-14:00
פתוח לקהל הרחב – ללא תשלום

 

טנדו-3
יערה ברקן, מתוך עבודת הווידאו -שער, טנדו בצלאל צילום יחצ

קשרים רומנטיים לא הותרו בבית המצורעים בכל שנות פעילותו, והתקיימה בו הפרדה ברורה בין גברים לנשים. בחודש דצמבר 1929 גורשו שני זוגות מבין המטופלים לאחר שהתגלה כי כבר זמן מה שמתקיים ביניהם קשר רומנטי והם אף נישאו בסתר.
התערוכה טנדו מבקשת להכניס אל חלל הגלריה בבית הנסן – בית המצורעים לשעבר, זוגות של אמנים. תשעה זוגות שחיים יחד כבר שנים רבות, חולקים ילד או שניים, חיה, עציץ ומשכנתא, ועושים אמנות. חלקם יוצרים בנפרד או בסטודיו משותף זה לצד זה, וחלקם יוצרים יחד כצמד. התערוכה מבקשת למשש את האינטנסיביות שקיימת בזוגיות כזו, ולנסות להבין באיזה אופן משתקפים החיים המשותפים ביצירת האמנות, ואיפה, אם בכלל, עובר הקו המפריד בין החיים לאמנות.

טנדו-4
מאיה אטון, אירוח, טנדו בצלאל, צילום יחצ

את התערוכה מלווה סרט ראיונות קצר עם האמנים המשתתפים, פרי יצירתה של האוצרת אביטל נאור וכסלר – בוגרת מגמת אוצרות בתכנית התואר השני במדיניות ותיאורה של האמנויות באקדמיה בצלאל –מוסרת: “הפרויקט שבמרכזו עומדת התערוכה שמלווה בסדנאות, הקרנות ומפגשים, מנסה להביט בזהירות במרווח האינטימי שבין בני הזוג ולפענח את הסוד שמחבר שני אנשים שונים לחיים משותפים. האינטנסיביות של זוג שחי יחד ויוצר יחד מביאה השראה לצד ביקורת מתמדת זה לזה, איזושהי אבן משחזת שמחייבת חידוד ודיוק. בתהליך האוצרות עקבתי אחרי היחסים ותהליכי היצירה של אלו שאצלם היצירה היא לא המקום של ה”לבד” אלא מקום משותף. בסרט שמציג ראיונות שערכתי עם האמנים המציגים, אני מבקשת לאפשר הצצה אל תוך התהליך, ולהציג תמונה משלימה לעבודות האמנות שבתערוכה שבסופו של דבר מייצגות רק רגע, כמעט אקראי, מתוך חיים מלאים”.

טנדו
מרגו גראן, יערה ומרגו, טנדו בצלאל, צילום יחצ

אירועים מלווים

זוג הכוריאוגרפים והרקדנים תמי ורונן יצחקי בקטעי מחול זוגיים מתוך המופע “זאת הפעם”,  ערב הפתיחה: יום חמישי 10/9 בשעה 20:30, בית הנסן הגלריה המרכזית.
“אני, את והאישה האחרת: על מיתוסי זוגיות ולילית באנימציה ובתרבות פופולרית”. יום חמישי 17/9 בשעה 20.00 הרצאה וצפייה מודרכת באולם הקולנוע של בית הנסן.
יוני שלמון, ראש מחלקת אנימציה במכללת מנשר לאמנות, אנימטור, מאייר ובעל הבלוג “שוליית הקוסם” העוסק באנימציה ותרבות פופולרית. מציג בתערוכה עבודה משותפת עם אשתו רננה שלמון. ביום חמישי מוזמן הקהל הרחב להרצאה המשלבת צפייה: הכניסה חופשית.
יום שישי 18/9 בין 10.00-12.00
סדנת כתיבה לזוגות ולמי שבדרך עם זוג המשוררים סיון ואבישר הר שפי, רוצים לכתוב יחד או לכתוב זה לזה? לכתוב על מה שהיה לכם יחד או על מי שתפגשו בקרוב? התערוכה “טנדו” מזמינה אתכם לסדנת כתיבה באוריינטציה זוגית בהנחייתם של זוג המשוררים סיון ואבישר הר שפי ובאווירה נעימה ומאפשרת.
מחיר השתתפות: 55 ש”ח ליחיד 100 ש”ח לזוג.
להרשמה נא לכתוב ל[email protected]
(מספר המקומות מוגבל וקיום הסדנה מותנה במספר משתתפים)
יום שלישי 29/9 בשעה 12.00 (חול המועד סוכות)
“תמונעות לסיפור” סדנת ווידאו ארט באמצעות טלפון חכם לילדים בגילאי 10-16 באולם הקולנוע בבית הנסן עם זוג האמנים פסי וראובי קומר המשתתפים בתערוכה.
הילדים יתנסו ביצירת סיפור מתמונות ויגלו איך כל רצף תמונות יוצר סיפור חדש.
בהרשמה ובתשלום. מחיר: 20 שקל לילד, שני אחים 30 שקל.
להרשמה: 054-7592170 או 052-6519478. קיום הסדנה מותנה במספר משתתפים.

בצלאל

Efifoמגזין אופנה של ישראל

פורסם בקטגוריה כללי