״גוף בתוך גוף. אישה נשברת בי פתאום״

|
ג׳ורג׳ נאסר, מעצב אופנה - 3144

מעצב אופנה ג׳ורג׳ נאסר, סטודנט שנה ג׳ במרכז האקדמי ויצו חיפה, על הקשר הסימביוזי בין הגוף לנשמה. על תקיפות של טרנסג’נדריות בחברה ויצירות אנושיות ייחודיות. אופנה חברתית

 

ג׳ורג׳ נאסר, מעצב אופנה - 3
צילום: טארק זינאתי

 

מאת: ג’ורג’ נאסר

 

סיפורים על תקיפות של טרנסג’נדריות רצים בחברה שלנו כל הזמן אבל מושתקים בדרך כלל באופן רשמי. זה כאילו נותנים לגיטימציה לתקוף אותנו, בכך שלא מכירים בנו כיצור אנושי לגיטימי. אני חוויתי את זה באופן אישי, אפילו שלא עברתי תהליך של שינוי פיזיולוגי. למזלי, אני מצאתי את עצמי בעולם האומנות ועיצוב האופנה כסטודנט במרכז האקדמי ויצו חיפה – מסגרת שהינה תומכת ומכילה. ישנם לצערי לא מעט סיפורים עם סוף הרבה פחות משמח.

הדוגמנית אלה וולף, היא מודל השראה עבורי ואני עבורה. נפגשנו בנסיבות פחות חיוביות: הכרנו דרך חברים אך החברות התחזקה לאחר אירוע בו שנינו הותקפנו על רקע היותנו חלק מקהילת הלהט”ב. ליוויתי את אלה לאורך כל התהליך הפיזיולוגי והרגשי עוד בשלבים המוקדמים. כבר בשלב מאד ראשוני כאשר המבנה הפיזי עדיין היה גברי עיצבתי עבורה תלבושת שחוגגת את היותנו מי שאנו מבפנים ולאו דווקא מה שנצפה במבט ראשון. בסופו של דבר הפנימיות שלנו מגדירה את מי שאנחנו – ואלה הצליחה ללבוש את זה ולהעביר את המסר כפי שרציתי. שימח אותי לראות את אלה חוגגת את הנשיות שלה בדגם וממש קורנת בהצגתו.

 

ג׳ורג׳ נאסר, מעצב אופנה - 31
״זה כאילו נותנים לגיטימציה לתקוף אותנו, בכך שלא מכירים בנו כיצור אנושי לגיטימי״. ג׳ורג׳ נאסר. צילום: אינסטגרם

 

הדגם שמופיע בסדרת הצילומים הוא חלק מקולקציית קפסולה, אשר שואבת את השראתה ממחקר שערכתי, על הקשר בין פטריות לעצים, כמשל לחיבור שלנו בין הגוף לנפש. הקיום של פטריות ועצים קיים על האדמה, שגם אליה יש לי חיבור, כי לא פעם חשתי כמו עוף החול העולה מתוך האדמה. הדבר המשמעותי ביותר, עם זאת, הוא העובדה שהחיבור בין הפטריות לעצים באופן טבעי יוצר יופי במובן של המגוון שנוצר – בדיוק באותו אופן שבו הגוף והנפש הופכים אותנו ליצירות אנושיות ייחודיות.

הייתי רוצה שאנשים יבינו שהם יכולים להיות מי שהם. כל אחד הוא יצירה ייחודית בפני עצמה, וחשוב לדעת את זה, במיוחד שזה מגיע לילדים שעדיין בתהליך של עיצוב המהות שלהם ובתהליך של חיפוש עצמי. הפטריה והעץ נמצאים ביחסים סימביוזיים וכך גם הגוף והנפש, אבל זו הבנה שצריך לגדול אליה. בחזון שלי, שיש לי את הזכות, להעביר אותו דרך אמנות ודרך האופנה שאני מעצב, נוכל לחנך את הדור הבא להכיר בתוצרים של הקשר הסימביוזי בין הגוף לנשמה: יצירות אנושיות ייחודיים במינם.

 

ג׳ורג׳ נאסר, מעצב אופנה1 - 31
צילום: טארק זינאתי

 

ג׳ורג׳ נאסר, מעצב אופנה - 3155
צילום: טארק זינאתי

 

ג׳ורג׳ נאסר, מעצב אופנה - 3122
צילום: טארק זינאתי

 

עיצוב לבוש ועריכה: ג’ורג’ נאסר
צילום: טארק זינאתי
דוגמנית: אלה וולף

Instagram
@theartofjojo
@georgenasser_studiolab
@Tarekzenati
@ellawolff99

 

 

 

 

מרוות חכרוש, עורכת אופנה Efifo

עורכת אופנה – מרוות חכרוש
אינסטגרם: mervatstyle

 

Fashion Israel – מגזין אופנה של ישראל
מייל: [email protected]
אתר: https://www.fashionisrael.co.il/
אינסטגרם: fashionisrael.mag
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של ישראל
דף עסקי: Fashion Israel

פורסם בקטגוריות בתי ספר לאופנה, כתבות אופנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *