מצעד הבושה. ניצול והטרדה מינית של דוגמנים ממין זכר בתעשיית האופנה הישראלית

|
Efifo - מגזין האופנה של ישראל, אופנה ישראלית, חדשות אופנה 2018, מגזין אופנה, כתבות אופנה 2018, מגזין אופנה ועיצוב, מגזין אופנה אונליין, מגזיני אופנה ישראלים, מגזין אופנה 2018, עיתון אופנה 2018, סטייל, Fashion, Fashion Magazine, Efifo, Fashion Articles, Fashion Magazine, Fashion News, מגזין אופנה ישראלי

דבר העורך / אפי אליסי

במהלך עבודתי כמייסד ועורך ראשי של Efifo – מגזין האופנה של ישראל, עבדתי עם מאות דוגמנים ודוגמניות. חלקם תלמידי תיכון. אל כולם אני מתייחס במחוייבות של כבוד ויראה כמצופה מאנשי מקצוע. אותו היחס אותו אני דורש שילדיי יקבל מאחרים.
אני דואג להם לנסיעות, למזון, לאווירה טובה על הסט, עושה הכל כדי שירגישו בטוחים. ביראת כבוד מקפיד על הדברים הבסיסיים ושומר עליהם כמו הייתי אביהם.
בהפקות בהם צולמו בוגרים (בהסכמה) בעירום, כחלק מקונספט ההפקה, הקפדתי להיעלם מסט הצילום. תמיד שומר על השם שלי ועל הכבוד העצמי שלי ובוודאי על כבודם של הדוגמנים והדוגמניות. אני עובד עם מיטב סוכנויות הדוגמנים בישראל ותמיד שמעתי מהסוכנים שלהם פידבק חם וחיובי על היחס שהענקתי.

 

״יש גם את הציידים. צלמי הגברים. צלמים הומואים שלא מפרידים בין הנטיה המינית שלהם לבין המקצוע ומצלמים בנים מהמקום של המשיכה המינית. אני מכיר את השמות. בכירים בתעשיית האופנה הישראלית. הדבר הזה חייב להיפסק״

 

ניצול והטרדות מיניות של דוגמניות זה לא משהו שהומצא בשנת ה-METOO 2018 המבורכת. זה היה שם תמיד. צלמים ומפיקים שניצלו את כוחם ואת תמימותן של דוגמניות לצורך צילומים, קבלת קמפין נחשק או סתם ניצול לשם ניצול. על ניצול והטרדות מיניות של דוגמנים בנים פחות מדברים. בנים מטבעם מתביישים בעצמם ומהחבר׳ה ולא משתפים אחרים בהטרדות שחוו. זה טאבו שממעטים לעסוק בו. הוא קיים. בעיקר רחשים ולחשושים. תמיד שמעתי את אותן לחשושים על זה ועל ההוא. זה מביש, מקומם וראוי שיעלה על הכתב. גיל הדוגמנים יורד עם השנים וניתן למצוא דוגמנים בני 15 שנשלחים לסטייליסטים וצלמים לבדם. ללא הורה מלווה או סוכן אישי.

 

Efifo - Fashion Magazine by Effie Elisie - 1

 

דוגמנים לא אמורים לעבור מסכת של הטרדות מיניות מאותם אנשי המקצוע. ביניהם צלמים בכירים, סטייליסטים בכירים וכן, גם מעצבי אופנה מפורסמים.
אני פונה מכאן לכל אותם דוגמנים שלא יפחדו מעצמם. לא עשיתם שום דבר רע. זה אחרים שעשו בכם. תדברו, תספרו. תתלוננו!
אף דוגמן לא צריך לקבל קמפיין רק בגלל שהוא עבר ״טסט״ אצל צלם או מעצב. קרה לי לא פעם ששלחתי דוגמנים לאודישן ובלי קשר הם התבקשו להצטלם בעירום. שום קשר להפקה או לקונספט. זה דוחה ופוגעני. אותי זה מצמרר, שכן אני זה שהפנתי את אותו דוגמן לאיש המקצוע.

אני מכיר את השמות. בכירים בתעשיית האופנה הישראלית. הדבר הזה חייב להיפסק. די!
אה כן, יש גם את הציידים. צלמי הגברים. צלמים הומואים שלא מפרידים בין הנטיה המינית שלהם לבין המקצוע ומצלמים בנים מהמקום של המשיכה המינית.

 

בצילום: אפי אליסי עורך אתר אופנה אפיפו

מגזין אופנה של ישראל
מייסד ועורך אחראי: אפי אליסי
אינסטגרם: fashionisraelmagazine
קבוצת האופנה והביוטי שלנו פתוחה לכולם: מגזין אופנה של ישראל

 

פורסם בקטגוריות אופנה גברים, מגזין אופנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *