עולמי

|
עולמי-2

תערוכה קבוצתית של ציור שמן בהשתתפות: גיננדי וובר, מנוחה ינקלביץ, רחל רוט

פתיחה חגיגית: 26.10.2016 בשעה 20:00
גלריית ז’ראר בכר, רח׳ בצלאל 11, ירושלים
אוצרת : ד”ר זיוה גבע-לוין

עולמי-5
מנוחה ינקלביץ

 

שלוש נשים, שלושה עולמות, שורשים דתיים חרדיים כקרקע פורייה לצמיחה רוחנית אמנותית. היצירות שאובות מהסביבה הקרובה, הווי יהודי, חגים, סמטאות של שכונות מגוריהן וגם אחרות, נופי ירושלים מזוויות שונות. הלב ההומה והיד האוחזת במכחול יוצרים שפה משלהם שהיא מיזוג מופלא של אהבה, חמלה, קודש וחול, הבאים לידי ביטוי בצבעוניות מושכת עין ובמסרים החודרים אל הלב.

 

עולמי-4
מנוחה ינקלביץ

מנוחה ינקלביץ’
אמנית יודאיקה רב תחומית. יצירותיה מאופיינות בטכניקות רבות וצבעים מגוונים. מנוחה רכשה את ידיעותיה גם דרך לימוד אצל ציירים שונים אך בעיקר סללה את דרכה ע”י התעסקות מעשית באומנות ובציור באופן שוטף ויומיומי.

” הציור עבורי טל תחייה לגוף לנפש ולנשמה. משתדלת לשלב את התפקיד הנעלה של גידול משפחה עם העיסוק ביצירה האומנותית. שילוב זה מעניק לי כוחות ושפע אנרגיות . חדוות היצירה נותנת שלוה, פורקן, כוח ושמחה לתפקידי האם, ובמקביל  תפקיד האם בהווי היהודי והמשפחתי מעניק טעם וחן  עמוק ליצירות.” (מנוחה ינקלביץ’)

מנוחה הציגה תערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות. עבודותיה  מוצגות בכמה גלריות יוקרתיות.

 

עולמי-3
רחל רוט

רחל רוט

ראשית דרכה האמנותית ביצירות תלת ממד ממגוון חומרים וטכניקות מורכבות. השתלמה אצל מיטב האמנים והמרצים. השתתפה בסדנאות רב תחומיות. תואר הנדסאית – אדריכלית.
הציגה תערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות.

“עם חוויות עוצמתיות ועם התחברות הנשמה לגבהים, לקדושה, עם מתנות שכאלה אי אפשר שלא להודות להקב”ה, אני מודה לה’ על הכישרון שהעניק לי ושבזכות הציור והאמנות, נוספים לחיי צבעים המעלים את השגרה לנעלה יותר” (רחל רוט)

עולמי-1
גננדי וובר

גננדי וובר

ילידת “מאה שערים” השוקקת ומלאת חיים, בוגרת ביה”ס סאטמאר וזיקה לציור משחר ילדותה.

“ציור הינו ביטוי, ביטוי למצב, הרגשה ואווירה, ואת זה אני אוהבת לבטא על הבד, הנייר וכל דבר אחר. כבת לניצולי שואה אני מרגישה בציוריי שליחות, להנציח את העבר המפואר של ה”שטעטל” היהודי. וכאן ב”מאה שערים” שכונת מגורי י- עם האוטנטיות והיופי של פעם – יש לי את האפשרות להביע בצבע ובטכניקות שונות, את השילוב הנפלא של העבר וההווה. ברגשי תודה ותפילה לאמן הבריאה”. (גננדי וובר)

 

ד”ר זיוה גבע-לוין, מנהלת המחלקה לאמנות ועיצוב והגלריה העירונית:

מנוחה ינקלביץ: אמנית רב תחומית המציירת בטכניקות רבות ובמגוון סגנונות: ציורים ראליסטים ואבסטרקטיים בצבעי שמן, מים, עפרון, פחם  ועוד, יוצרת עבודות יודאיקה יוקרתיות על גבי קלף ואבן. את ידיעותיה רכשה אצל ציירים שונים אך בעיקר סללה את דרכה ע”י התעסקות ביצירה אומנותית באופן שוטף ויומיומי.

 

ליצירת קשר: טל:  0527645732 | [email protected] | http://menuchay.com

גננדי וובר: ילידת “מאה שערים”  השוקקת ומלאת חיים, בוגרת ביה”ס סאטמאר וזיקה לציור משחר ילדותה. מי שנשמה את האווירה המיוחדת של בתי כנסת וחצרות האדמו”רים שסביב לה, פנתה לסגנון ציור מודרני ואימפרסיוניסט בתיעוד הווי חיים יהודי – רוחני, מתובל בסקאלת צבעים משובבת נפש ובמקוריות הנובעת מנפש עשירה, שמחה ואופטימיות, לשמר את היופי ולהנחילו לדורות הבאים. ציוריה הוצגו בתערוכות קבוצתיות

ליצירת קשר: 02-6264958 | 052-7149143 | email: [email protected]

רחל רוט: נולדה וגדלה במאה שערים, בבית חסידי סאטמאר, בית שוחר אמנות ויצירה, בחצרות של פעם עם המון ילדים והרבה שמחה. ראשית דרכה האמנותית ביצירות תלת ממד ממגוון חומרים וטכניקות מורכבות. השתלמה אצל מיטב האמנים והמרצים. השתתפה בסדנאות רב תחומיות. תואר הנדסאית – אדריכלית. הציגה תערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות.
רחל יוצרת את האמנות של החיים באיזון העדין שבין הישן לחדש, בזמן של שמחה ועצב, התרגשות ואיפוק, רוחניות ופיזיות, עשייה והתרגשות. אמר אחד המשוררים: “האומנות היא מסירתן של אבחנות החושים בטבע מבעד לצעיף משי”. כמהות הצעיף שביד האמן כן תעלה יצירתו.

ליצירת קשר: 02-5322879 | 050-4128733 | email: [email protected]

נעילת התערוכה: 20.11.2016
שעות ביקור בתערוכה
ימים א-ה בין השעות: 09:00-17:00

ד”ר זיוה גבע-לוין
מנהלת המחלקה לאמנות ועיצוב והגלריה העירונית

פורסם בקטגוריה כתבות אופנה