קוויריפריה

|
עמרי כהן - קוויריפריה-10

מעבדת פיס “טרמינל עיצוב ירוחם” מארחת
״קוויריפריה״ – תערוכה נודדת 18-22 בספטמבר 2016. עמרי כהן מאייר סיפורים של נוער גאה בפריפריה 12 סיפורים, 12 קומיקסים, 12 כרזות מאויירות

אוצרות ועיצוב התערוכה: עודד בן יהודה

פתיחה חגיגית ומפגש אמן בשיתוף “חוש”ן”
יום א׳, 18.09.16, 11:00
בית העם, רח’ צבי בורנשטיין, ירוחם (סמוך לבית הקפה “זמן איכות”)
א-ה 9:00-14:00, א, ג 19:00-21:00

בורות, לחץ חברתי, סטיגמות שליליות, דחייה וניכור מצד המשפחה הם מקצת הקשיים איתם מתמודדים בני נוער גאה בפריפריה. סיפורים מהחיים שנאספו באמצעות קול קורא בשיתוף אירגון הנוער הגאה (איגי), מקבלים תחת ידיו של המאייר עמרי כהן יצוג חזותי טבול בהומור, כאב וחמלה.

 

עמרי כהן - קוויריפריה-2
עמרי כהן. ״שירה״

״קוויריפריה״ מציגה 12 עבודות קומיקס ו-12 כרזות מאויירות, בתערוכה שתיפתח במעבדת פיס – טרמינל עיצוב ירוחם ביום ראשון ה-18 בספטמבר. התערוכה מתקיימת בשיתוף ארגון הנוער הגאה (איגי) ובתמיכת מועצת מפעל הפיס לתרבות ולאמנות, והיא הציגה לראשונה בתל אביב במסגרת שבוע האיור בסתיו 2015. מזה שנה נודדת קוויריפריה ברחבי הארץ (חיפה, בת ים, ערד, פתח תיקווה) במטרה לחצות את גבולות ״הבועה״ התל אביבית ולקיים דיאלוג תרבותי ופתוח, להעלאת המודעות והפתיחות כלפי נוער גאה ברחבי הארץ. הסיפורים והצגתם הויזואלית שואפים לעודד חשיבה ביקורתית, סולידריות חברתית, שוויון, שחרור, והעצמה.

 

עמרי כהן - קוויריפריה
עמרי כהן. ״כוס״

עמרי כהן, (Omriku) בוגר שנקר 2012 הוא מאייר פעיל בתחום העיתונות והאיור המסחרי. כהן יזם את התערוכה מתוך החוויה האישית שלו כנער גאה שנולד וגדל בעיר ערד שבדרום הארץ. בעבודתו זו הוא מטיל זרקור על חיי הנוער הגאה בפריפריה, ומציג מבט בוחן לעולמם הגלוי והנסתר של נערים ונערות לסביות, הומואים, טרנסים ובי-סקסואליים. עבודות הקומיקס מתעדות 12 סיפורים אישיים נבחרים, במבט ייחודי ואינטימי, וחושפות רבדים שונים של התמודדויות, חוויות של זרות, ומוזרות במסגרת המשפחה, הקהילה, במוסדות החינוך, ובחוויה האישית של הנער/ה בינם לבין עצמם. לצד כל אחת מכפולת קומיקס מציג כהן איורים שמציגים את הפרשנות שלו לסיפור, ומעניקים לו ביטוי חזותי ביוקרתי ולירי. במהלך הכנת האיורים לתערוכה נרצחה הנערה שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים, בעקבות זאת החליט כהן להקדיש כפולת קומיקס וכרזה נוספת לזכרה.

 

עמרי כהן - קוויריפריה-3
עמרי כהן. ״קונפטי״

מכתב שכותב נער גאה להוריו, מספר על הפחד מדחיה וניכור שילוו את יציאתו מהארון, “מפלצת” הוא סיפור vשל נערה לסבית דתיה, שמתארת את החוויה האישית שלה, בעת שהיא מאזינה להרצאות של רב על הסכנות הטמונות ברשת, ו”טקס” מספר את סיפורו של נער שנהג לערוך מעין טקס המרה לילי, בתקווה להפוך לסטיירט עד אור הבוקר. לצד אלו מציגות כפולות הקומיקס והאיורים גם חוויות משפחתיות ופרטיות כמו “אחותי” שמספר סיפור חיובי ויוצא דופן על נערה טרנסית, שחווה גילוי עצמי דרך משחק עם אחותה הגדולה.

 

עמרי כהן - קוויריפריה-4
עמרי כהן. ״תאומים״

ביום ראשון ה-18 בספטמבר בשעה 11:00 תיפתח התערוכה במפגש אמן במהלכו יספר עמרי כהן את סיפור הקמת התערוכה, ונדודיה שחוללו מפגשים עם בני נוער ברחבי הארץ. שיח האמן יתקיים בשיתוף עם נציגי עמותת “חוש”ן-חינוך ושינוי,” שעוסקת בחינוך וההסברה במטרה להביא לשינוי בתפישה הסטריאוטיפית כלפי של קהילת הלהט”ב בישראל. במסגרת זו מקיימת “חוש”ן את מפגש הסיפור האישי שמאפשר הכרות בלתי אמצעים אם המאפיינים הייחודיים של שני מספרים. הסיפורים חושפים את הקשיים הייחודיים ואת המחירים האישיים, המשפחתיים והחברתיים הכרוכים לעיתים קרובות בחיי הלהט”בים בישראל.

 

עמרי כהן - קוויריפריה-5
עמרי כהן. ״תאומים״

האתר של עמרי כהן
אינסטגרם של עמרי כהן
פייסבוק של עמרי כהן

 

 

פורסם בקטגוריה חדשות האופנה