רונית פורת

|
ויצו חיפה - רונית פורת-1

הגלריה ע"ש מורל דרפלר במרכז האקדמי ויצו חיפה: רונית פורת – "כלל המגע"

תאריכים: 1.12.2015- 3.1.2016
אוצרת: חנה שביב

ויצו חיפה - רונית פורת-5
כדור בראש, רונית פורת, 2015
ויצו חיפה - רונית פורת
רונית פורת, כלל המגע, 2015
ויצו חיפה - רונית פורת-3
רונית פורת ,ללא כותרת 2015
ויצו חיפה - רונית פורת-2
היא אף פעם לא התחתנה , רונית פורת, 2015

חנה שביב, אוצרת התערוכה:

השימוש בצילום כראיה עובדתית הפך למקובל בבתי משפט מסוף המאה ה-19. מאז, ובניגוד לשיח התיאורטי המערער על אמינותו של הצילום כמתעד "עובדות", שמר התיעוד הוויזואלי על מעמדו התיעודי במדע הפורנזי – אותו מדע שבבסיסו ההנחה ש "כמעט כל מגע משאיר סימן". זהו "כלל המגע", אותו כלל עליו מסתמכת החקירה הפורנזית.

בתערוכה זו מציגה פורת מיצב צילומי שבנוי על תמונות ארכיון של אירועים היסטוריים ומחקרים מדעיים מצולמים מתחילת המאה ה- 20 ומשלב פרטים ביוגרפים. היא בונה מארג דימויים שעוקב אחר תהליך ההוכחה לממשותו של התיעוד הצילומי, תוך הפרכת אמיתות ויצירת עובדות חדשות אודות העבר וההווה. למעשה, על-ידי בחינת הקישור בין הדימוי הוויזואלי לפיענוח הטקסטואלי מנכסת פורת את תפקיד החוקר, המתעד, ובמקביל יוצר, עקבות בזירת העבירה.

רונית פורת, ילידת כפר גלעדי, חיה ויוצרת בתל אביב. בוגרת בהצטיינות של החוג לצילום ומדיה דיגיטלית במכללת הדסה ירושלים, תואר שני באמנות MFA, בצ‘לסי סקול אוף ארט אנד דיזיין, לונדון, חברה בגלריה השיתופית 'אינדי', הציגה בתערוכות קבוצתיות ותערוכות יחיד בארץ ובעולם. זכתה בפרס עידוד היצירה ופרס משרד התרבות והספורט לאמנות ועיצוב.

הגלריה ע"ש מורל דרפלר במרכז האקדמי ויצו חיפה
רח' הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה.
טל. 04/8562540  א' – ה' 10:00 – 17:0

stamp

 

פורסם בקטגוריה כללי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות פייסבוק