רוני פרי מתחילה מהתחלה

|
START AGAIN. סינגל ראשון לרוני פרי. צילום: אלון סגל-1-2

היא באה ל-THE VOICE כדי לכבוש את אביב גפן. שנה אחרי, מתחילה רוני פרי לטפס את דרכה עם ‘start again”, סינגל חדש מאלבום שבדרך, שאת כולו כתבה והלחינה. על ההפקה אחראי עופר מאירי

 

מאת אפי אליסי

 

START AGAIN. סינגל ראשון לרוני פרי. צילום: אלון סגל-1
“אני רוצה לחיות על במות”. רוני פרי. צילום אלון סגל

 

אחד הרגעים המרגשים בעונה הקודמת של  THE VOICE היה הבכי של אביב גפן כשרוני פרי ביצעה את Space Oddity” של דיוויד בואי. הוא לא היה היחיד. פרי ריגשה רבים מהצופים בשל הכנות שגילתה בביצועים הייחודים. הצעירה שלא פחדה לחשוף את עצמה, השאירה על הבמה ומחוצה לה סלעים יצוקים של בגרות ואינטליגנציה מוזיקלית. את הזמן שחלף מאז הסתיימה העונה הקודמת ניצלה פרי בכתיבת האלבום, כאורחת של אביב גפן בסיבוב ההופעות שלו, ובהופעות משלה עם שירים מקוריים וביצועים שלה מ-THE VOICE.

 

האלבום הזה הוא אני.
“באופן מסוים זה אלבום שכתבתי כל החיים, חצי מהחומרים נאספו מהשנים האחרונות, והחצי השני נכתב במהלך ובזכות העבודה עם עופר, שכיוון ואיתגר אותי לכתוב יותר טוב ולא לוותר לעצמי, וגם שלח אותי לשמוע בון איוור ובק”.

ללכת שבי אחריו.
“מאז שהתוודעתי למטרופולין, ידעתי שאני רוצה שעופר יפיק לי את האלבום הראשון. יום אחד הרמתי לו טלפון בידיים רועדות, סיפרתי לו שזה חלום גדול שלי שהוא יפיק אותי, קבענו להיפגש ולהשמיע לו חומרים, שבוע אחרי כבר התחלנו לעבוד”.

ילדת ירח.
“ל-THE VOICE הלכתי בשביל אביב. גדלתי על המוזיקה שלו, ורציתי מאוד לעבוד איתו, ידעתי שנבין אחד את השנייה דרך המוזיקה, בלי צורך במילים, ובאמת כך זה היה. בלי THE VOICE ובלי אביב, כנראה שלא הייתי נמצאת איפה שאני היום, זאת חוויה שנתנה לי המון פרספקטיבה, חשיפה וביטחון”.

 

 

START AGAIN. סינגל ראשון לרוני פרי. צילום: אלון סגל-4
באתי בשביל אביב. צילום: אלון סגל

 

יום אחד הרמתי לו טלפון בידיים רועדות, סיפרתי לו שזה חלום גדול שלי שהוא יפיק אותי, קבענו להיפגש ולהשמיע לו חומרים, שבוע אחרי כבר התחלנו לעבוד

 

מעלה מעלה מעלה.
“מוזיקה היא באמת מהות חיי, אני מרגישה שאם יש דבר כזה ייעוד, אז זה שלי, אין תחום אחר”.

הילדה הזו היא אני.
“אני רוצה לחיות על במות, בחדרי חזרות, באולפני הקלטות, אולי גם יום אחד להפיק את עצמי, ולהתפרנס מזה בכבוד”.

ב-start again יש משפט “אני חושבת שאיבדתי את הקול”. את הקולות של צופי התוכנית היא איבדה. מתישהו יעשו מחקר על גל ריאלטי המוזיקה ששטף אותנו בשנים האחרונות והסטטיסטיקה תגלה למיקום ולהדחות אין שום משמעות. מי שמוכשר ורוצה מצליח. את לא איבדת את הקול רוני. אם סננונית נפלאה ומרגשת זו  מבשרת את רוח האלבום הרי שמצפה בריזה נעימה במיוחד. העיבודים שעשה מאירי מחבקים את הקול של פרי ויוצרים חוויה שמיימית ומענגת.

 

הסינגל הראשון, start again. מילים ולחן: רוני פרי. הפקה: עופר מאירי

ההופעה הקרובה : יום חמישי 4.12.14 בשעה 20:00 – לבונטין 7, ת”א

 

מגזין אופנה של ישראל
מייסד ועורך אחראי: אפי אליסי
אינסטגרם: fashionisraelmagazine
קבוצת האופנה והביוטי שלנו פתוחה לכולם: מגזין אופנה של ישראל

פורסם בקטגוריה אופנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *