זה לא מה שאתם חושבים

|
תיק של קרן פרץ. צילום מתוך: www.fruitenveg.com - 3

טבעונות היא לא עוד טרנד. היא אינה עוצרת במה שנכנס אלינו הביתה ומתבשל בסירים שלנו. טבעונות היא דרך חיים והיא משפיעה גם על תחומים רבים. במקרה שלנו: אופנה וטיפוח. מרוות חכרוש על שבוע אופנה טבעוני ותיקי בר קיימא של קרן פרץ

 

צילום מתוך: https-::www.harpersbazaar.com
צילום מתוך: www.harpersbazaar.com

 

מרוות חכרוש – עורכת אופנה

 

לראשונה אי פעם התקיים בתחילת בפברואר 2019 שבוע האופנה הטבעוני בלוס אנג׳לס, במטרה לקדם אופנה מוסרית בעולם כולו. האירוע הופק על ידי מעצבת האופנה הטבעונית והאקטיביסטית, עמנואל ריינגה כ״מחווה לבעלי חיים והתפילה לסוף הניצול שלהם״. כשמו כן הוא, בשבוע האופנה הטבעוני הוצגו קולקציות אופנה שיוצרו ללא שימוש בחומרי גלם מן החי.
העיר לוס אנג׳לס היא העיר הראשונה שאסרה על מכירה וייצור של פרוות. יתרה מכך, עבר שם חוק האוסר מכירה וייצור של מוצרי טיפוח שנוסו על בעלי חיים. לכן אין מקום מתאים יותר לאירוח שבוע האופנה הזה.

בתצוגות הפותחות של האירוע שנערך במוזיאון הטבע בעיר הזמינו את מדען האקלים זוכה פרס נובל לשלום, רוברט למפרט, להרצות על הנושא החשוב. יותר ויותר מותגי אופנה מישרים קו עם האידאולוגיה החברתית והמוסרית הקוראת להפיק מוצרים שאין בהם שימוש בסבל מן החי, בשבוע האופנה הלונדוני שהתקיים בספטמבר האחרון מותגי אופנה שונים יצרו קולקציות ללא שימוש בפרוות. מדובר מגמה שהולכת ומתחזקת המבשרת את תחילתו של עידן אופנה בת קיימא מוסרית. האימפקט האדיר הזה שמביא לניצחון של החי משפיע על שורה של בתי אופנה עילית כמו מייקל קורס, ורסאצ׳ה, ברברי, סטלה מקרטני וגוצ׳י. בית האופנה האחרון שהודיע שלא יעשו שימוש בעורות ״אקזוטיים״ כמו עורות תנינים, לטאות, נחשים ועוד היה שאנל.

 

מתוך האינסטגרם של veganfashionweek
מתוך האינסטגרם של veganfashionweek

 

נדמה שמגמה זו לא פוסחת על מעצבים מקומיים. אחת מהן היא קרן פרץ, מעצבת ובעלים של FruitenVeg | the never leather project – מותג תיקים שהוקם בשנת 2013. קרן פרץ למדה טכניקות מסורתיות של עבודה בעור עד שהבינה את המשמעות והמחיר הכבד של החיות והטבע והחליטה להקים מותג תיקי יוקרה מעניינים ואיכותיים מחומרים מלאכותיים.
קרן, בוגרת האקדמיה בצלאל במחלקה לצורפות ואופנה וסיימה את לימודה בשנת 2010. ב-2012 למדה בפירנצה ב-Scuola del cuoio מתוך אהבה ומשיכה אמיתית לעור. משם המשיכה לסטאז’ בחברת תיקים בשם בראצ’ליני. בתקופת שהותה באיטליה נחשפה למשמעות הכמויות שבייצור תעשייתי ולאחריות המלווה בתהליך הזה, והבינה כי בעצם כל יריעת עור היא חיה שלמה. כתוצאה מכך היא ביססה את הקונספט למותג מתוך רצון והבנה שאפשר לעצב תיקי יוקרה איכותיים שלא מעור ושימוש בחומרים מלאכותיים טובים ועמידים, ברמת גימור גבוהה.

 

תיק של קרן פרץ. צילום מתוך: www.fruitenveg.com
תיק של קרן פרץ. צילום מתוך: www.fruitenveg.com
תיק של קרן פרץ. צילום מתוך: www.fruitenveg.com - 1
תיק של קרן פרץ. צילום מתוך: www.fruitenveg.com

 

בתיקים שקרן מעצבת נוכח המון הומר ותחכום. אומנם הצורות הן בסיסיות והמשחק מגיע בגיוון החומרים ובפרטים הקטנים. החומרים המלאכותיים שקרן משתמשת בהם גורמים לשיטת עבודה שונה מאשר שימוש בחומרים מין החי, יש לכך יתרונות וחופש להתפרע בעיצוב בחומרים האלה, לעומת עורות אקזוטיים ופרוות אמיתיות.

 

קרן פרץ. צילום: יח״צ
קרן פרץ. צילום: יח״צ

ניתן לרכוש את הקולקציה באתר של קרן פרץ: www.fruitenveg.com

 

 

 

מרוות חכרוש, עורכת אופנה Efifo

מרוות חכרוש – עורכת אופנה
האינסטגרם של מרוות חכרוש: mervatstyle

 

Efifo
מגזין אופנה של ישראל

מייסד ועורך אחראי: אפי אליסי
אינסטגרם: efifofashion
קבוצת האופנה והביוטי שלנו פתוחה לכולם: מגזין אופנה של ישראל

 

 

פורסם בקטגוריה כתבות אופנה