שביל סובב כינרת

|
טיול אופניים בשביל סובב כינרת-2

באיגוד ערים כינרת ממליצים: מסלול רכיבת אופניים בשביל סובב כינרת

כחלק מפרויקט ‘שביל סובב כינרת’ של רשות הכינרת ואיגוד ערים כינרת, שנועד ליצור נגישות מלאה לכל חופי הכינרת, באמצעות שביל החובק את האגם הלאומי ומציע נופים ופינות חמד נסתרות ובכך להחזיר את הכינרת לציבור ואת הציבור אל הכינרת, ברשות הכינרת פיתחו גם שבילים מיוחדים לרכיבת אופניים

טיול אופניים בשביל סובב כינרת-1
טיול אופניים בשביל סובב כינרת. צילום: יח״צ

יעל סלע, מנהלת אגף חינוך וקהילה ברשות הכינרת ממליצה בעונה זו של העונה על מסלול רכיבה בדרגת קושי בינונית מדגניה למעגן. נתחיל את הטיול בחוף דגניה, חוף מטופח ומרשים הנמצא בנקודה ייחודית. פתח היציאה מהכינרת אל הירדן, נרכב לאורך שביל סובב כינרת לכיוון דרום, בין סבך הקנים מתחת לכביש 90. במקטע זה השביל עובר תחת המפלס המרבי של הכינרת מינוס -208.8. לאחר כ-700 מטרים של רכיבה נכנס לתחומי המועצה האזורית עמק הירדן ונחלוף דרך בניין המועצה לעבר חוף צמח. את חוף הרחצה נחצה דרך שביל סובב כינרת הממשיך דרומה מצפון לגדר התוחמת את אזור המגלשות על גבי הבולדרים שבקו החוף.
נמשיך לרכב לעבר אמפי צמח ומשם נטפס לעבר גבעת תצפית יפה בקיבוץ מעגן, הניצבת בסמוך לכפר הנופש מעגן עדן, מקום מקסים לעצירה אל מול נופה המרהיב של הכינרת וקיום פיקניק או הפסקת קפה.
מנקודה זו ניתן לרדת לכביש 92 הסמוך ומשם באמצעות רכב שהשארנו מבעוד מועד לשוב לנקודת ההתחלה או לחילופין לשוב על עקבותינו ברכיבה עד לנקודת ההתחלה בחוף דגניה.

טיול אופניים בשביל סובב כינרת-4
טיול אופניים בשביל סובב כינרת. צילום: יח״צ

כדאי לדעת:
המסלול פתוח לקהל הרחב ללא תשלום.
אורך מסלול הטיול: 3 קילומטר, מתאים לרכיבה ולהליכה.
רמת הקושי: הליכה- קלה, רכיבה- בינונית
מהמסלול קיימת גישה למי הכינרת.

עוד המלצות לטיולים בנחלים ובאזור הכינרת -באתר- “זורמים לכינרת” של רשות הכינרת בכתובת  www.kineret.org.il וגם בדף הפייסבוק – זורמים לכינרת

 

 

פורסם בקטגוריה כתבות אופנה